Yeni Teknoloji 4,5G Nedir Ve 3G’den Farkı Nedir?

4,5G, “dördüncü nesil” olarak adlandırılan ve yüksek mobil hız ile yüksel data kapasitesi sunan bir teknolojisidir. Kesintisiz bir şekilde sadece mobil cihazlar üzerinden yapılan 4,5G teknolojisi, hayatın her alanında kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle akıllı şehir ve ev altyapılarında önemli bir aşama olarak görülen bu teknoloji sayesinde ister gündelik hayat ister de iş hayatı olsun hayatın her alanında kesintisiz bir hizmet sağlayacaktır. İhtiyaç duyulan tüm dosyalar ya da belgeler, yüksek hızı sayesinde hızlıca paylaşılıp indirilebilecek. Yeni teknoloji 4,5G sayesinde, aynı zamanda bulut uygulaması da oldukça verimli kullanılabilecek. Özellikleri bakımından bakıldığı zaman 4,5G teknolojisi ile veri indirme 100-150 Mbps’den başlayarak 375 Mbps seviyelerine kadar çıkması bekleniyor. Bu teknoloji sayesinde ortalama olarak veri indirme hızı ise 14 kata kadar artacak.4.5 g teknolojisi, 4.5 g neden hızlı, cep telefonu internet bağlantısı4,5G’den Kimler Yararlanabilir?

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren hayatımıza girecek olan 4,5G teknolojisi için çoğu insanın kafasında belli başlı sorular bulunuyor. Bunlardan bazıları da “4,5G nedir, işimize nasıl yarar, kimler yararlanabilir” şeklinde sorulardır. Teknoloji dünyasında internet hızımıza yüksek bir ivme kazandıracak ve her alanda büyük kolaylıklar sağlayan 4,5G teknolojisini, uygun sim kartı ve akıllı cihazları bulunan her kullanıcı hiçbir şekilde ek ücret ödemeden yararlanacak. 4,5G hızını yakalamak isteyen çoğu kullanıcıya ise piyasaya sürülmeden önce hemen uygun cihazlara ya da sim kartlara geçilmesi öneriliyor.

4,5G’nin 3G’den Farkı Nedir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan ihale sonucunda Turkcell, Vodafone ve Avea farklı paketleri satın almak adına teklif sunmuştur. Bu paketler üzerinden kullanıcılarına kolaylık sağlayacak bu firmalar aynı zamanda 4,5G’nin getirdiği yenilikler hakkında da bilgi verecek. 4,5G teknolojisinin en büyük getirisi ise kablosuz bir ortamda oldukça yüksek hız ve çözünürlük sunulacak. Adeta bir devrim sayılabilecek nitelikte olan bu teknoloji sayesinde adeta bir nefes alış-veriş süresi hızında internet olacak. Yüksek çözünürlükteki video görüşmeleri, kesintisiz bağlantı hizmeti ve veri indirme gibi pek çok özellik kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir