Yeşil Gözler İçin Makyaj Önerileri

Ten renginiz kadar göz renginize de göz makyajı yaparken dikkat etmelisiniz. Çok daha anlamlı ve güzel bakışlara sahip olabilmek için hangi renkleri kullanmanız gerektiğini ve neyi, nasıl uygulayacağınızı bilmeniz gerekir. İşte bunun için nelerin yapılıp, nelerin yapılmayacağına dair ipuçları;yeşil gözlülerde makyaj, yeşil göze  yakışan makyaj, yeşil gözlüler nasıl makyaj yapar

Yeşil Gözler İçin Makyaj Önerileri

Mor Tonları: Yeşil gözlere sahipseniz size en yakışacak renk mordur. Ancak morun maviye yakın değil bordoya yakın tonlarını tercih etmelisiniz. Gözlerinizin anlamını, maviye yakın tonlara ya da mavi tonlar yitirmesine neden olacaktır.

Yeşil Tonları: Göz renginizi ortaya çıkaracak bordo, mor ve lila tonlarının yanı sıra yeşil de bu konuda yardımcı olacaktır. Gözlerinizin daha güzel görünmesi için koyu yeşilden açık yeşile doğru tonlamaları tercih edebilirsiniz.

Altın ve Bakır Tonları: Bu sezon oldukça moda olan bakır ve altın tonlarını, eğer gözlerinize pırıltı katmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Bu pırıltılarla daha canlı ve ışıl ışıl bakışlara sahip olmak için göz kapaklarınızın uç kısımlarına veya göz diplerinize uygulayabilirsiniz.

Göz Kalemi ya da Eyeliner Seçerken: Siyah göz kalemi ve siyah eyelinerdan eğer yeşil gözlüyseniz uzak durmalısınız. Bakışlarınızı, kahverengi ve gri tonları yumuşatacak ve kullanacağınız far renkleriyle kolayca uyum sağlayacaktır. Rimel tercihinizi kahverengiden yana yaparak da daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Gümüş Pırıltılardan Uzak Durun: Gümüş pırıltılar kullanmak, yeşil gözlerinize yapacağınız en büyük kötülüktür. Altın ve bakır pırıltılar, yeşil ve kahve tondaki farlarla muhteşem bir uyum sağlayacaktır. Bakışlarınız gümüş tonlarıyla doğallıktan çıkar ve donuklaşmaya neden olur.

Göz Makyajı İçin Uygulama: Koyu far tonlarını göz kapağınızın ucuna doğru, açık tonları da dibine doğru yeşil gözlere sahipseniz uygulayabilirsiniz. Aksini durumu da göz kapaklarınız düşükse uygulayın. Göz kalemi ya da eyeliner tercihinizi siyah değil, kahve ya da gri tonlarından yapabilirsiniz. Göz renginizi belirginleştirmek için de gözünüzün altına altın, kahverengi ya da gri tonlarında bir kalem uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir