Yuvarlak Yüze Giden Saç Modelleri

Maalesef her saç modeli her yüz tipine uymadığı için belli bir saç modelinin her kadına yakışması mümkün değildir. Kendimize has farklı ve yegane güzelliğimiz var ve bunu en doğru saç modeli ile gün ışığına çıkarabiliriz. Etrafınızda yüzü güzel olup saçları bakımsız ve düzensiz olanlar vardır. Onlardan biri olmamak adına bu yazımıza kulak vermenizi öneririz.yuvarlak yüz saç modelleri, yuvarlak yüzlüler için saç modelleri, kadın saç modelleri

Eğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz, muhtemelen yüzünüz genişe yakındır ya da hafif bir şekilde uzundur. Elmacık kemikleriniz ya da yüzünüzün alt kısımları oldukça belirgindir. Büyük bir olasılıkla çeneniz keskin ve boynunuz uzun değildir.

Eğer sizin de yüz tipiniz yukarıda bahsettiğimiz özellikleri taşıyorsa, o zaman yükseklik yanılması için kısa kesim modellerini tercih etmenizi öneririz. Uzunluk katan stillerde, düz ve keskin kesimlerden ziyade katmanlı kakül ve dalgaların olduğu kesimleri tercih edebilirsiniz. Saçınızın yan taraflarını hafif kısa ya da çene hizasına yakın tutan modeller size yakışacaktır. Yükseklik kazanmak için yüksek kısımlara bombeli kesimler uygulatabilirsiniz. Yüz ve boyunu daha ince göstermek için yan taraflarda katlı kesimler, yan kakül modellerini tercih edebilirsiniz.

İşte saç kesimleri bu yüzden profesyonellik ister. Sizin yüz tipinizi doğru bir şekilde bilen ve yüz kusurlarınızı örtecek iyi bir kuaförünüz varsa, zaten şu an doğru bir saç kesiminiz var demektir. Ancak henüz aradığınız kuaförü bulmadıysanız ya da kuaförünüz sizin belirttiğinizden farklı bir modeli kesmekte ısrar ediyorsa, yukarıda bahsettiğimiz noktalara dikkat etmesi gerektiğini kendisine hatırlatın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir