Yüz germe estetiği nedir ve nasıl yapılır?

Günümüzde estetik operasyonları arasında genel olarak bayanların tercih ettikleri şu şekildedir.

  • Yüz ve boyun gerdirme işlemleri
  • Yüz ve cilt gençleştirme
  • Göğüs ve popo dikleştirme
  • Kırışıklık estetik operasyonları
  • Sarkmalar için gerdirme ve dikleştirme operasyonları
  • Gözaltı morlukları, kaz ayakları ve dudak çevresinde yer alan kırışıklıkların giderilmesi

Bu yazımızda ise sizlere, yüz germe estetiği hakkında bilgiler vererek yardımcı olacağız.yüz germeYüz gerdirme nedir?

Bildiğiniz gibi bazı dış etkenlere bağlı olarak ve genel olarak yaşın ortaya koyduğu kırışıklıklar, ciltte bazı görüntü bozukluklarını meydana getirmektedir. Bunların yanı sıra yine sarkıklar ve çökmeler cildin görüntüsünü ve şeklini bozmaktadır. İşte tüm bu sorunlar için uygulanan yöntemlere yüz gerdirme işlemleri denmektedir. Bu işlemler ise estetik merkezleri dahilinde uygulanması mümkün olurken, fiyatların ve yöntemlerin farklılık göstermesi de bilinenler arasında.

İp ile gerdirme işlemleri

Bu yöntem için kullanılan ipler, doğal ve özel içeriklere sahiptir. Dikiş ipi gibi deri altından kullanılarak, sarkmalara ve kırışıklıklara etki etmektedir. Böylelikle kısa sürede içerisinde kendinden eriyerek ve kaybolarak, dikiş alma gibi problemleri de bulunmamaktadır. Yine bu yöntem ile daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Dolgu yöntemi ile gençleştirme

Yine yaşlanma belirtilerinden olan yüz ve boyun kısmında bulunan kırışıklıklar için enjekte yöntemi de tercih edilebilir. Enjekte yöntemi, bazı dolgu malzemeleri ile birlikte cilde uygulanmaktadır. Yine bu da yüz germe estetiği hakkında bilinmesi gerekenlerden olurken, pek çok bölgenin kırışıklığı ortadan kaldırılabiliyor.

İşlem ne kadar sürede tekrar edilir?

Bu işlemler sınırsız bir çözüm sunmadığı bilinmesi gerekir. Eğer ki sınırsız bir şekilde sorunlardan kurtulmak istiyorsanız, tek seferliğine cerrahi müdahalelere sahip olmanız gerekmektedir. Bahsettiğimiz dolgu yöntemi ile her ne kadar sınırsız çözüm bulamasanız da, 3-5 yıl kadar bu güzellikten yararlanabilirsiniz. Yine 3-5 yılın sonrasında aynı uygulamalara sahip olarak, yüz ve cildinizde problemlerden kurtulabilirsiniz.

Cerrahi müdahale ve uygulama

Uygulanan anestezi sonrasında, sınırlı kesiler ve genel kesiler uygulanarak, cilt şekillendirmeleri gerçekleştirilmektedir. Daha sonra da dikişler atılarak, birkaç hafta içerisinde dikişler alınacaktır. Bu da yine sınırsız olarak sizlere çözüm sunmuş olabilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir