Zayıflamanın Kolay Yolları Nelerdir?

1-ilk olarak vücudunuzun su dengesini ayarlamanız gerekir. Bu sebeple günlük su tüketiminize dikkat ediniz ve her zaman yemeklerden önce mutlaka bir bardak su içmeye özen göstermelisiniz.zayıflama ipuçları, zayıflamak isteyenlere bazı yöntemler, nasıl zayıflanılır

2- Yemek yerken porsiyonlarınız kontrol altında tutmakta fazla kalori almanızı engelleyen yöntemlerdendir. Yemeklerinizi küçük tabaklarda yemeye gayret ediniz. Çünkü küçük tabağın dolduğunu göreceğiniz için bu sizi tatmin etmeye yeter.

3-Her öğünlerde tüketilen besinlere dikkat ediniz ve zaman zaman yer değişiklikleri yapınız. Mesela, salatalarınızda hazır kimyasal içerikli soslar kullanmaktansa sirkeli soslar hazırlayınız. Bu öğle yemekleriniz için çok idealdir ve yaklaşık 80 kalori almanız engeller.

4-Ara öğünlerde kullanılan meyveleri de kurutulmuş meyvelerden tercih etmeyiniz. Kuru meyvelerdense taze meyvelere yönelmeniz daha faydalı olacaktır. Bu da sizin daha az kalori almanızı sağlar. Çünkü kurutulmuş meyveler kalori bakımından taze meyvelerden daha zengin oluyorlar.

5-Tatlı krizlerin olduğu zamanlarda ise parça siyah çikolata yiyiniz. Kurabiye, tatlı ve ya pasta yemek istediğinizde çikolata tatlı krizlerinizi geçirmenin en iyi yollarındandır ve fazla kalori almanızı da bu şekilde engellemektedir.

6- Zayıflamanın kolay yollarından biri ise daha fazla hareket edilmesidir. Spor salonlarına girmeye vaktiniz yoksa gün içinde mutlaka daha fazla hareketli olmak zorunda kalırsınız.

7-Gün içerisinde içilen içecekler de kilo almanızı kolaylaştıran faktörler arasındadır. Üstelik siz bunun farkında bile olamayabilirsiniz. Kola, alkolü içecekler, meyve suyu ve şekerli meyve çayları ihtiyacınızdan daha fazla kalori almanızı kolaylaştıran etkenlerin başında gelmektedir.

8-Zayıflamanın kolay yollarından biri ise çok uzun süre aç kalınmamasıdır. Biraz aç kalmak iyi olabilir ancak tüm gün hiçbir şey yemeyerek akşamları midenizi tıka basa doldurmak hiç sağlıklı olmaz ve üstelik kilo vermenize de engel olacaktır.

9-Ara öğünlerde tüketilebilen atıştırmalıkların yüksek protein ve lif içeren gıdalar olması da sağlıklı bir şekilde zayıflamanız açısından oldukça mühimdir.

 10-Akşam yemeklerinizi ise mümkün olduğunca erken saatlerde yemeye gayret ediniz ve akşam yemeği menünüzün hafif yemeklerden olmasına özen göstermelisiniz. Yemeğinizi yatmadan yaklaşık 3 ile 4 saat önce yemeniz gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir