Zirkonyum diş fiyatlarının belirlenmesini neler etkiler?

Diş kaplama uygulaması sırasında kullanıma alınan zirkonyum maddesi beyaz renktedir. Işık geçirgenliği özelliğine ev sahipliği yapan zirkonyum aynı zamanda basınçlara karşı da oldukça dayanıklıdır. Doku dostu olarak da tanımlanan zirkonyum tüm alerji problemlerinin de geri plana alınmasına olanak tanımaktadır. Kendin sürekli geliştirerek yenileyen zirkonyum uygulaması metal yansıma probleminin de geri plana alınmasını desteklemektedir. Kusursuz planlamalar aracılığı ile en doğru sonucun elde edilmesine olanak sağlayan zirkonyum ışık geçirgenliği özelliğine ev sahipliği yapmaktadır. Çiğneme faktörüne karşı bile yüksek direnç göstermeyi başaran zirkonyum, popüler diş kaplama uygulamaları arasında öncülüğünü korumaktadır.

Estetik diş kaplama uygulamasının vazgeçilmezleri arasında yer alan zirkonyum doğal bir görünümün elde edilmesi adına da oldukça idealdir. Diş eti rengi ile uyum içerisinde olan zirkonyum anestezi uygulaması ile birlikte işleme alınmaktadır. Bu işlem sonrasında dişlerinizin ölçüleri alınarak uygulama geçilmektedir. Hassas ölçü sistemleri aracılığı ile uygulamaya alınan zirkonyum diş fiyatlarını bazı faktörler doğrudan etkilemektedir. Zirkonyumun sahip olduğu kalite, zirkonyum diş fiyatlarının değişiminde büyük rol oynamaktadır.  Zirkonyum maddesinin sahip olduğu sağlamlık ve şeffaflıkta zirkonyum diş fiyatlarını doğrudan etkileyen faktörler içerisinde yer almaktadır.

zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum, zirkonyum anestezi uygulamasıDiş hekiminin sahip olduğu beceri de, zirkonyum diş fiyatlarını etkilemektedir. Zirkonyum uygulaması sırasında kullanıma alınan CadCam teknolojisi de fiyat planlamasının farklılık göstermesine neden olmaktadır. Zirkonyum uygulaması öncesinde kişinin muayene olması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında kişinin sağlığını etkileyecek tüm faktörler değerlendirilir ve planlama aşamasına geçilir. Tedavi planlaması öncesinde en doğru sonucun elde edilmesi adına panoramik röntgenlerin çekilmesi gerekmektedir. Kanal tedavisi sonrasında zirkon altyapı provası işleme alınmaktadır. Porselen provası sırasında, protezler geçici olarak yapıştırılmaktadır. Protez geçici olarak yapıştırıldıktan sonra doku ile uyum sağlıyorsa protez kalıcı olarak uygulamaya alınmaktadır. Dayanaklık protezin ön plana çıkarılması adına Cad- Cam teknolojisi kullanılmaktadır. Olumlu sonuçların elde edilmesi adına ağız hijyenine de dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır. Kaza darbeleri sonucunda meydana gelen hasarların giderilmesi adına protez uygulaması sırasında garanti kapsamının da uygulamaya alınması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir